Turgo Türbinleri

TURGO TÜRBİNLERİ

turgo türbin

Turgo Impuls Türbinleri

Turgo Impuls tasarımı, Gilkes serilerindeki üç seçenekten biridir. Pelton tipinden daha yüksek spesifik hıza sahip olan bu türbinler, basit impuls tipi ekipman olarak geliştirilmiştir. Bu sebeple bu tasarım, belli bir açıda çarklar üzerine daha büyük bir su jetinin yönlendirilmesine izin verir.

Pelton ve Francis türleri arasında kalan bu türbin tipi, performans konusunda herhangi bir aksaklık olmadan kötü şartlarla başa çıkabilmektedir.

Gilkes patentli tasarımı olan bu türbin tipi, ilk olarak 1919 yılında İskoçya’da kurulmuştur. O zamandan beri, Gilkes tasarımı türbinler 80’i aşkın ülkede kullanılmakta ve çoğu orijinal parça halen faaliyettedir.

Tüm ekipmanlarının olağanüstü performansı ve tasarımı sebebiyle Gilkes Turgo Impuls türbinlerinin kopyalanması için girişimler olmuştur. Fakat sadece Gilkes, 90 yılı aşan üretim, kurulum ve servis deneyimi ile bu tasarımı sırtlayabilmektedir. Artık Gilkes, tam ya da parça halinde, Turgo kopyalarını orijinal Gilkes tasarımı ekipmanlarla değiştirmektedir ve mal sahipleri ile işletmecilere daha iyi bir verim sağlamaktadır.

İlgili Çalışmalar:

Barcaple
Coniston
Grytviken
Logan Gill
Wainuiomata